Idrettslaget Varegg søker ny hovedtrener innen orientering og friidrett!
Postet av Norges Orienteringsforbund den 23. Jun 2025
Varegg Fleridrett har god økonomi og søker ny hovedtrener for junior og senior – fint å kombinere med egen satsing!
Idrettslaget Varegg skal engasjere en ny trener innen orientering og friidrett.
Varegg Fleridrett er et idrettslag med god økonomi og er et av de store idrettslagene innen orientering og friidrett i Bergen.
Vår nåværende hovedtrener ønsker nå å forfølge andre muligheter, og vi søker derfor etter en etterfølger som hovedtrener for junior og senior.
Stillingen inkluderer blant annet følgende arbeidsoppgaver:
● Hovedtrener for junior og senior, herunder samarbeide med klubbens rekrutt trenere om oppfølging av rekrutter
● Planlegge, koordinere og lede ukentlige fellestreninger
● Lage o-tekniske økter av høy kvalitet
● Arrangere samlinger
● Være reiseleder på løp og konkurransehelger sammen med Sportslig Utvalg (SU) eller andre som SU utpeker
● Ha et ekstra oppfølgingsansvar for enkelte hardt satsende løpere Som hovedtrener får du:
● Bidra til å utvikle en av Bergens største o-klubber
Treneren forventes å være aktiv i det daglige treningsarbeidet, og det stilles derfor krav til å bo i nærområdet og løpe for klubben.
Formell trenerutdanning vil vektlegges, men er ikke et formelt krav. Stillingen kan utformes på en fleksibel måte, også med tanke på engasjement, men vi ser for oss ca. 50-100 %.
Lønn og stillingsprosent fastsettes etter avtale. Stillingen vil fint la seg kombinere med studier og/eller egen satsing.
Se hele utlysningsteksten her: Varegg_fleridrett_trener_stilling.pdf
Søknadsfrist: 1.august, tiltredelse etter avtale!
Informasjon om stillingen:
Leder orienteringsgruppen; Erik Serck-Hanssen, mobil: 922 22 141, e-post: eserckhanssen@gmail.com
Leder Varegg fleridrett; Andreas Nielsen, mobil: 915 47 216, e-post: andyn_88@hotmail.com
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Norges Orienteringsforbund

Bli med på samling og EM-uttaksløp i Belgia!
23.06.2025