Norges damer med 2. plass på verdenscupstafetten i Idre!
Postet av Norges Orienteringsforbund den 22. Jun 2025
«Vi er fornøyde med prestasjonen!»
Over: De norske damene som ble nummer 2 i dag.
- Vi er fornøyde med denne prestasjonen, sa Victoria Hæstad Bjørnstad etter at det norske damelagt hadde løpt inn til 2. plass på dagens stafett under verdenscupen i orienter8ing på Idre Fjäll.
Hæstad Bjørnstad hadde selv løp 2. etappe, hvor hun ble sendt ut som andre kvinne – etter en upåklagelig innledning fra Ingrid Lundanes.
Det var bare Pia Young Vik – på Norge 2 – som var noen sekunder foran Lundanes til første veksling.
Deretter tok altså Hæstad Bjørnstad over, og ga Andrine Benjaminsen en ledelse på 40-tallet sekunder ut på sisteetappe:
- Jentene gjorde en veldig god jobb, og sendte meg ut i en fin posisjon. Fra start tok jeg mine poster bra, og jeg ble litt skuffet da jeg så Simona Aebersold komme opp bakfra, forteller Norges ankerkvinne om ferden på sisteetappe.
- Jeg fortsatte med fokus på meg selv, og plukket postene bra. Men dessverre var det ikke nok.
For den sveitsiske løperen var til slutt 15 sekunder foran Norge i mål:
- Andreplass her er et godt resultat, og bra for hele laget å ta med seg inn mot VM. Slike prestasjoner smitter også innad i laget.
Under damestafetten var det i hvert fall 2 gode norske lag i mål.
Norge 2 – med Pia Ypung Vik, Ane Dyrkorn og Mathea Gløersen – løp i mål som nummer 5, men det er bare ett lag per nasjon som regnes i de offisielle resultatene.
Herrenes stafett på Idre Fjäll starter rett over klokken 13.
Resultater:
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
| 96:02 (1) | |
2 | Lundanes, H Bjørnstad, Benjaminsen |
|
|
|
|
| 96:17 (2) |
3 |
|
|
|
|
| 100:34 (3) | |
4 |
|
|
|
|
| 100:50 (4) | |
5 | Y Vik, Dyrkorn, Gloeersen |
|
|
|
|
| 101:14 (5) |
6 |
|
|
|
|
| 102:29 (6) |
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.