Presse

Her finner du nøkkelinformasjon for ski-o sesongen 2020 - 2021 og orienteringssesongen 2021. Med forbehold om hva som faktisk lar seg gjennomføre all den tid det ved innledningen av 2021 fortsatt er sterk covid-19 smitte i verden.

På denne siden finner du også noen bilder av våre beste løpere og landslagssjef i orientering til fri bruk for presse/media, samt kontaktinformasjon til trenere, ledere, president og generalsekretær.

Skiorientering 2020 - 2021:

Link til: Verdenscup og mesterskap i ski-o 2021

Informasjon om landslaget i skiorientering finner du: her

Orientering 2021:

Link til: Verdenscup og mesterskap i orientering 2021

Informasjon om A-gruppen i orientering finner du: her

Informasjon om løperne på "Next generation" - gruppen finner du: her
 

Ulike NM i orientering i 2021:

NM-sprint - 7. - 9. mai i regi av Heming Orientering


Hovedløpet for yngre - 3. - 8. august i regi av Frol IL


NM-uka - 9. - 12. september med Porsgrunn OL som arrangør


O-idol og NM-stafett junior - 17. - 19. september med Byåsen IL som arrangør


NM-natt - 24. september med Lillomarka OL som arrangør

 

Viktige klubbstafetter:

10mila
 - 1. - 2. mai Valdemarsvik, Sverige


Jukola - 19. - 20. juni i Napapiiri ved Rovaniemi, Finland


Night Hawk - 21. -  22. august Fossum/Oslo


I bunnen er bilder til fri bruk.

Ønsker du flere eller andre bilder, kan du ta kontakt med Web- og informasjonsansvarlig Ivar Haugen, tlf: 97 50 91 02, E-post: ivar.haugen(at)orientering.no (kontaktinformasjon til landslagstrenere ser du nedenfor)

Kontaktinormasjon orientering:

Landslagssjef:

Janne Salmi.jpg

Janne Salmi
M 00358 40 551 9769, E-mail: janne.salmi@orientering.no

Nedenfor er link til resten av støtteapparatet:

Øvrig støtteapparat

Kontaktinformasjon skiorientering:
 

Landslagsutvalg skiorientering 2020/21 

Leder: Marta Ulvensøen, tlf.: 974 19 363 E-post: martaulv@gmail.com

Trenergruppe: Bjørn Baklid, tlf.: 982 07 082

Kontaktinformasjon administrasjon og ledelse:

Generalsekretær

2019_Øystein Hildeskor-250.jpg

Øystein Hildeskor
M: 924 40 018, E-mail: oystein.hildeskor@orientering.no
 

President

 

2016_EM_mellom-finale_Astrid_Waaler_Kaas-1-250.jpg


Astrid Waaler Kaas
Adresse: Lillevannsveien 26, 0788 OSLO 
Mobil:  +47 41 40 74 47
Epost:  astrid@dakas.no

Web og informasjonskonsulent

Ivar_H_portrett (2)-250.jpg
Ivar Haugen
M 975 09 102, E-mail: ivar.haugen(at)orientering.no
 
Løpere:
 
Olav Lundanes
 
Olav_Lundanes_WOC_LONG_2015.jpg
 
 
2019_Olav_Lundanes-4_WC-1.JPG
 
 
2018_Olav_Lundanes-WC-F.jpg
 
2018_EOC-lang_Olav_Lundanes-3.jpg
 
 
2018_Olav_Lundanes-1-WC.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Olav_Lundanes-1.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Olav_Lundanes-2.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Olav_Lundanes-3.jpg
 
2019_WOC_lang_Olav_Lundanes-1.JPG
 
 
2019_WOC_lang_Olav_Lundanes-2.JPG
 
2019_WOC_lang_Olav_Lundanes-3.JPG
 
 
2019_WOC_lang_Olav_Lundanes-4.JPG
 
 
Kasper Fosser
 
2019_WOC_lang_Kasper_Fosser-3.JPG
 
 
2019_WOC_lang_Kasper_Fosser-2.JPG
 
 
2019_WOC_lang_Kasper_Fosser-1.JPG
 
 
2019_JWOC_mellom_Kasper_Fosser-6.jpg
 
 
2019_Kasper_Fosser_WC-1.JPG
 
 
2019_JWOC_lang_Kasper_Fosser-2.JPG
 
 
 
 
 
Anne Margrethe Hausken Nordberg
Hausken_WOC_Long_2015.jpg
 
Magne Dæhli
Magne_Dæhli_WOC_MIDDLE_2015.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Magne-Dæhli-1.jpg
 
 
 
2019_WOC_lang_Magne_Dæhli-1.JPG
 
Kamilla Steiwer
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-1.JPG
 
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-2.JPG
 
 
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-3.JPG
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-4.JPG
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-5.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-6.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-3.jpg
 
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-4.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-1.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-2.jpg
 
 
2018_WOC_stafett_Kamilla_Olaussen-1.jpg
 
 
Silje Ekroll Jahren

2019_WC_mello_Sveits_Silje_Ekroll_Jahren-3.jpg
 
2019_WC_mello_Sveits_Silje_Ekroll_Jahren-2.jpg
 
 
2019_WC_mello_Sveits_Silje_Ekroll_Jahren-1.jpg
 
Andrine Benjaminsen
2018_EOC-lang_Andrine_Benjaminsen-1.jpg
 
 
2018_WOC_lang_Andrine_Benjaminsen-4.jpg
 
Sigrid Alexandersen

2019_WC_mello_Sveits_Sigrid_Alexandersen-1.jpg
 
 
_sprintstafett_sigrid_alexandersen-1.jpg
 
Eskil Kinneberg

2018_EOC_mellom-kval_Eskil_Kinneberg-2.jpg
 
 
2018_EOC-lang_Eskil_Kinneberg-1.jpg
 

2018_WOC_mellom_Eskil_Kinneberg-1.jpg
 
 
 
Gaute Steiwer

2018_EOC-lang_Gaute_Hallan_steiwer-1.jpg
 
 
2018_WOC_lang_Gaute_Hallan_Steiwer-1.jpg
 
 
2019_Gaute_Hallan_Steiwer-2_WC-1.JPG
 
2019_Gaute_Hallan_Steiwer_WC-1.JPG
 
 
 
Lars Hol Moholdt
 
Lars Hol Moholdt_3.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hovedsponsorer