Tett i juniorklassene på sprinten i Sandefjord

21.09.2018 Ivar Haugen

Baklid, Sandstad, Jonsson og Katla best i Bugårdsparken.

 

 

Jørgen Baklid på de siste meterne mot seier i dag.

 

- I dag har det gått bra, og jeg er godt fornøyd, sa Jørgen Baklid da han kom i mål under dagens sprint i vinden i Bugårdsparken i Sandefjord

 

Og det var med godt grunn at løperen fra Konnerud kunne smile, han var dagens første vinner, og kunne henvise Lukas Liland og Sebastian Daland til henholdsvis 2.- og 3. plass i eldste juniorklasse for herrer.

 

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Det var mye vær under dagens sprint i Sandefjord. Forhold som trønderen Malin Sandstad taklet godt. Hun gikk helt til topps den eldste juniorklassen for jenter.

 

- Jeg har ikke bommet noe, men brukte en del tid på å bestemme meg på noen av veivalgsstrekkene, sa Malin Sandstad – som med lite bom og gode veivalgsbeslutninger var 20-tallet sekunder foran nest beste løper i eldste juniorklasse for jenter i dag.

 

Tilla Farnes Hennum var nest best, og Oda Sikkeland – som hadde halvminuttet opp til Malin på toppen av pallen – var nummer 3 i dag.

(fortsetter under bildet)

 

unnamed file

Isak Jonsson løper i mål som kveldens siste vinner på tartandekket i Bugårdsparken.

 

 

- Jeg har løpt bra, med lite bom. På sprint er det muligens årsbeste, sa Isak Jonsson – som med sprintseier under Hovedløpet i fjor beviselig er vanskelig å ha med å gjøre når kart og terreng stemmer under konkurranser med stor målestokk.

 

Det var også tilfellet i dag, og karen fra Nydalens SK vant foran Aslak Heimdal og Sander Arntzen i den yngste juniorklassen for gutta.

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Pernille Katla går over mål til seier i yngste juniorklasse for jenter.

 

 

Hos de jevngamle jentene var det Pernille Katla som var best i dag, og da er det lite å klage på:

 

- Jeg har løpt veldig bra hele veien, og er godt fornøyd, oppsummerte hun.

 

Med en slik gjennomføring var det altså lite å gjøre med Fossum-løperen som vant foran Andrea Ranvik og Hanne Vassend.

 

 

 

I morgen fortsetter «NM-helg» i Sandefjord med nytt løp i Sport8Norgescup, da over mellomdistanse i Kodal. Da løper også 16-åringene O-idol.

 

Under dagens sprint for 16-åringene, som ble en slags «oppvarming» før O-idol i morgen, var det trønderne Tobias Alstad og Frida Haugskott som vant.

(fortsetter under bildet)

 

unnamed file

Unggutten Tobias Alstad «stuper» over mål til seier.

 

Resultater:

H21:

1

(37)

Lundanes , Olav

Paimion Rasti

13:39

 

 

2

(36)

Aukrust Osmoen , Jon

Nydalens SK

14:06

+00:27

 

3

(42)

Ahlbäck , Emil

Fossum IF

14:08

+00:29

 

4

(22)

Mølnvik , Elias T.

NTNUI

14:35

+00:56

 

5

(30)

Størmer , Oskar

Fossum IF

14:38

+00:59

 

6

(28)

Melsom , Einar

Fossum IF

14:41

+01:02

 

7

(33)

Fremstad , Karl

IL Tyrving

14:43

+01:04

 

8

(35)

Sirum , Paul

Frol IL

14:46

+01:07

 

9

(29)

Wiggen , Øyvind

Byåsen IL

14:53

+01:14

 

10

(23)

Sundsvik , Stian

Frol IL

14:59

+01:20

 

 

D 21:

1

(331)

Benjaminsen , Andrine

Lillomarka OL

14:46

 

 

2

(330)

Myhre , Ingjerd

Kongsberg OL

15:34

+00:48

 

3

(315)

Ulvestad , Siri

Nydalens SK

15:41

+00:55

 

4

(328)

Eide , Ingeborg

Byåsen IL

15:54

+01:08

 

5

(332)

Fjellanger , Kristine

Varegg Fleridrett

16:00

+01:14

 

6

(329)

Bjørnstad , Victoria Hæstad

Fossum IF

16:14

+01:28

 

7

(322)

Gløersen , Marthe

Bækkelagets SK

16:26

+01:40

 

7

(323)

Westli Andersen , Emilie

Løten o-lag

16:26

+01:40

 

9

(333)

Brochmann , Lone

Bækkelagets SK

16:39

+01:53

 

10

(327)

Lundanes , Ingrid

NTNUI

16:47

+02:01

 

 

H 19 – 20:

1

(130)

Baklid , Jørgen

Konnerud IL

13:54

 

 

2

(128)

Liland , Lukas

Nydalens SK

14:12

+00:18

 

3

(135)

Daland , Sebastian

Kristiansand OK

14:25

+00:31

 

4

(124)

Storhov , Oskar Spets

Freidig

14:38

+00:44

 

5

(133)

Breivik , Eirik Langedal

Nydalens SK

14:42

+00:48

 

5

(131)

Hjermstad , Erling

Fossum IF

14:42

+00:48

 

 

D 19 – 20:

1

(424)

Sandstad , Malin

Freidig

14:39

 

 

2

(421)

Farnes Hennum , Tilla

Asker Skiklubb

15:01

+00:22

 

3

(425)

Sikkeland , Oda J

IL Tyrving

15:10

+00:31

 

4

(423)

Olaussen , Idun Kristine Felde

Halden SK

15:22

+00:43

 

5

(428)

Dyrkorn , Ane

Eiker OL

15:24

+00:45

 

6

(418)

Melkild , Vera

Freidig

15:37

+00:58

 


H 17 – 18:

1

(262)

Jonsson , Isak

Nydalens SK

13:21

 

 

2

(263)

Heimdal , Aslak

Konnerud IL

13:43

+00:22

 

3

(258)

Arntzen , Sander

Asker Skiklubb

13:55

+00:34

 

4

(256)

Storhov , Simen Spets

Freidig

14:02

+00:41

 

5

(261)

Eidsmo , Mats

Freidig

14:21

+01:00

 

6

(249)

Lynum , Kristian Fredrik

Freidig

14:42

+01:21

 


D 17 – 18:

1

(554)

Katla , Pernille

Fossum IF

14:41

 

 

2

(555)

Ranvik , Andrea

Konnerud IL

14:54

+00:13

 

3

(548)

Vassend , Hanne

Porsgrunn OL

14:55

+00:14

 

4

(550)

Hanssen , Lene Berg

Byåsen IL

14:57

+00:16

 

5

(549)

Haavengen , Marlin

Kongsberg OL

15:03

+00:22

 

6

(533)

Eger , Helene

Kongsberg OL

15:36

+00:55

 

 

 

D 16:

1

(613)

Haugskott , Frida

OL Trollelg

14:05

 

 

2

(621)

Haavengen , Åsne

Kongsberg OL

15:11

+01:06

 

3

(626)

Jacobsen-Gaski , Anna

Bardu IL

16:18

+02:13

 

4

(617)

Breivik , Yngvild Langedal

Nydalens SK

16:30

+02:25

 

5

(615)

Bakken , Marte Madslien

Nydalens SK

16:56

+02:51

 

6

(623)

Tyse , Oda Isnes

Eiker OL

17:32

+03:27

 

 

H 16:

1

(722)

Alstad , Tobias

Frol IL

14:17

 

 

2

(707)

Bjørk , Cornelius

Sandefjord OK

14:26

+00:09

 

3

(732)

Schjølberg , Jørgen

Tynset IF

15:42

+01:25

 

4

(708)

Lysaker , Birk Bell

Fana IL

15:55

+01:38

 

5

(712)

Helminsen , Kristoffer B.

Fredrikstad SK

16:00

+01:43

 

6

(719)

Drage , Vetle

Kongsberg OL

16:09

+01:52