Peikli, Lehmann Romøren, Sandven, Niklasson, Skaarer Wiklund og Olaussen sprintet best på Hovedløpet!

02.08.2020 Ivar Haugen

Vant dagens sprint i Lørenskog.

 

Over: De tre beste i D16 i dag.

Under: Topptrioen i H16 på dagens sprint.


Løypelegger - Odin Tellsbø - har analysert alle løypene.

Det kan du se via linkene:



Flere bilder fra dagene i Lørenskog ser du via linkene nedenfor:

DSC_0218 (2)-600.jpg

 

 

- Det var en artig løype, og jeg gjorde et godt løp – selv om det var ganske tungt. Men da jeg fikk høre at jeg ledet ved passering arena, måtte jeg gi alt, oppsummerer Kaja Peikli sin vei til seier i D16 på dagens sprint under Hovedløpet i Lørenskog.

 

Da jenta fra Sandnes IL ga alt, holdt det til seier foran Mathea Gløersen og Elisa Göthsch Iversen.

 

Hos gutta i 16-års klassen var det vinneren fra Hovedløpet på samme distanse i fjor som igjen viste sprintferdigheter som var bedre enn de andre:

 

- Jeg har god flyt på sprint. Noe som gjør at jeg ikke må ikke stoppe så ofte, da tar jeg noen sekunder på det i forhold til de andre, forklarer Philip Lehmann Romøren sin suksess.

 

I dag var det Markus Richter og Christian Fredrik Borg som var nærmest Fossum-løperen.

(fortsetter under bildet)

DSC_0244 (2)-600.jpg

De tre beste i H15.


I 15-års klassen for gutter løftet Nils Anders Niklasson seg fra 2. plass på sprinten på Tynset i fjor til seier i år:

- Jeg har gjort et veldig bra løp, nesten perfekt. Det var bare et par sekunder bom her og der, men jeg må si at jeg ikke kunne prestert så mye bedre i dag, sa lysluggen.

 

Da kunne han henvise Martin Christoffer Borg og Simen Gløgård Stensrud til de øvrige plassene på pallen.

(fortsetter under bildet)

DSC_0260 (2)-600.jpg

Topptrioen i D15.

 

Synne Sandven vant 15-års klassen for jenter:

 

- Det var et veldig bra løp. Jeg nølte bare litt noen steder, men alt i alt var det meget bra, smilte hun etter seieren.

 

Jenta fra Notodden vant foran Maja Mo Hjelseth og Ingeborg Roll Mosland.

 

(fortsetter under bildet)

DSC_0273 (2)-600.jpg

Gullgutten i H14.


Hos de yngste gutta, i 14-års klassen, var Sondre Olaussen best i dag:


- Jeg er godt fornøyd med løpet, sa unggutten og fortsatte:


- Det var mange som bommet ut fra 8. post i dag. At jeg unngikk det, var nok veldig viktig for seieren.

 

Han vant i hvert fall foran Emil Husebye Aamodt og Even Lien.

(fortsetter under bildet)

DSC_0270 (2)-600.jpg

De tre beste i D14.


Eira Skaarer Wiklund – også i 14-års klassen – unngår stort sett alltid å bomme. Det ga i dag den andre seieren på 2 dager under Hovedløpet:

 

- Jeg har vært konsentrert og løpt bra både i går og i dag, smilte jenta fra Nydalens SK.

 

I dag var Nora Halvorsen og Anna Øverbø Myrvold nærmest.

 

Nå fortsetter arrangmentet i Lørenskog med O-landsleiren de kommende dagene.

 

Resultater:

D16

1

(273)

Peikli, Kaja

Sandnes IL (Rogaland)

16:23

 

 

2

(233)

Gløersen, Mathea

OL Tønsberg og omegn

16:49

+00:26

 

3

(261)

Götsch Iversen, Elisa

IL BUL-Tromsø

17:18

+00:55

 

4

(252)

Storhov, Mathea Spets

Freidig

17:24

+01:01

 

5

(264)

Dåsnes, Emma

Vang OL

17:45

+01:22

 

6

(260)

Nolte, Anna Aurora

Freidig

18:03

+01:40

 

7

(255)

Jordet, Eline Horten

Vingelen IL

18:06

+01:43

 

8

(239)

Johnsen, Mina Akiko Horni

Sturla, IF

18:17

+01:54

 

9

(241)

Kvarme, Marie

Sturla, IF

18:30

+02:07

 

10

(219)

Hagen, Kathinka Zahl

Fossum IF

18:33

+02:10

 

 

H16

1

(502)

Romøren, Philip Lehmann

Fossum IF

15:40

 

 

2

(543)

Richter, Markus

Sandnes IL (Rogaland)

15:50

+00:10

 

3

(501)

Borg, Christian Fredrik

IL Koll

16:11

+00:31

 

4

(531)

Melling, Martin Nøkleby

Ringerike OL

16:21

+00:41

 

5

(514)

Birkelund, Mikael

Asker Skiklubb

16:24

+00:44

 

6

(568)

Lien, Lars

Gjø-Vard OL

16:25

+00:45

 

7

(505)

Olaussen, Ask

Oppsal Orientering

16:42

+01:02

 

8

(522)

Gjone, Benjamin

Sandefjord OK

16:57

+01:17

 

9

(554)

Lysaker, Brage Bell

Fana IL

17:10

+01:30

 

9

(547)

Myklebost, Andreas Vistnes

Sandnes IL (Rogaland)

17:10

+01:30

 


D15

1

(149)

Sandven, Synne

Notodden OL

14:19

 

 

2

(168)

Hjelseth, Maja Mo

Nydalens SK

15:04

+00:45

 

3

(165)

Mosland, Ingeborg Roll

Oppsal Orientering

15:39

+01:20

 

4

(127)

Kravdal, Marie

Gjø-Vard OL

15:46

+01:27

 

5

(111)

Taksdal, Anna

Ganddal IL

16:25

+02:06

 

6

(173)

Hvenekilde, Tale Nordby

Oppsal Orientering

16:42

+02:23

 

7

(176)

Scheele, Marie

Nydalens SK

16:46

+02:27

 

8

(130)

Haugskott, Sigrid

OL Trollelg

16:49

+02:30

 

9

(133)

Kittilsen, Una

Freidig

16:57

+02:38

 

10

(131)

Wik, Maria Strømdal

Freidig

17:43

+03:24

 


H15

1

(485)

Niklasson, Nils Anders

Nydalens SK

14:12

 

 

2

(465)

Borg, Martin Christoffer

IL Koll

14:48

+00:36

 

3

(478)

Gløgård Stensrud, Simen

Nittedal OL

15:04

+00:52

 

4

(416)

Halvorsen, Tristan

Freidig

15:40

+01:28

 

5

(404)

Strømdal Wik, Kristoffer

Freidig

15:47

+01:35

 

6

(443)

Gjone, Gabriel

Sandefjord OK

16:01

+01:49

 

7

(464)

Brænden, Eskil

Lillomarka OL

16:15

+02:03

 

8

(451)

Skovlyst, Andreas Myrvold

Kongsberg OL

16:18

+02:06

 

9

(414)

Storli, Vegard Lereim

Freidig

16:19

+02:07

 

10

(400)

Grønli, Håkon

Førde IL

17:00

+02:48

 


D14

1

(8)

Wiklund, Eira Skaarer

Nydalens SK

14:09

 

 

2

(44)

Halvorsen, Nora

Freidig

15:56

+01:47

 

3

(10)

Myrvold, Anna Øvrebø

Heming Orientering

16:22

+02:13

 

4

(35)

Fremstad, Maren Sofie

Larvik OK

16:50

+02:41

 

5

(47)

Wollan Benum, Marie

Byåsen IL

16:59

+02:50

 

6

(43)

Bernhardsen, Astrid Elida Vaeng

IL BUL-Tromsø

17:05

+02:56

 

7

(29)

Gran, Sigrid Schmitt

Halden SK

17:21

+03:12

 

8

(45)

Bernhardsen, Eline Andrea Vaeng

IL BUL-Tromsø

17:31

+03:22

 

9

(34)

Langsæter, Marte Lillegraven

Trøsken IL

17:33

+03:24

 

10

(13)

Kalleson, Mari

Oppsal Orientering

17:58

+03:49

 

 

H14

1

(308)

Olaussen, Sondre

Oppsal Orientering

14:23

 

 

2

(335)

Husebye Aamodt, Emil

Fredrikstad SK

14:40

+00:17

 

3

(360)

Lien, Even

Gjø-Vard OL

14:59

+00:36

 

4

(375)

Valdal, Jone

Sandnes IL (Rogaland)

15:36

+01:13

 

5

(357)

Bergh-Hansen, Vebjørn

Byåsen IL

15:48

+01:25

 

6

(302)

Ånensen, Christoffer

Oppsal Orientering

16:07

+01:44

 

7

(310)

Størmer-Antonsen, Sigurd

Nydalens SK

16:08

+01:45

 

8

(306)

Otterlei, Erlend Luis

Østmarka OK

16:26

+02:03

 

9

(313)

Sommerhein, Per Noah

Nydalens SK

16:31

+02:08

 

10

(373)

Heksem, Oskar

Fana IL

16:32

+02:09