Orientering med 4 nominasjoner til Idrettsgalla 2018

20.12.2017 Pressemelding

Lundanes, Andersen og stafettlaget for herrer kan gå til topps 6. januar.

 

Juryen for Idrettsgalla 2018, har avsluttet sitt arbeid, og presenterer nominasjonene i de ulike priskategoriene.

Årets galla arrangeres på Hamar lørdag 6. januar. Hovedjuryen for Idrettsgalla 2018 består av: Karen-Marie Ellefsen, Hanne Haugland, Lise Klaveness, Jan-Erik Aalbu, Kjetil André Aamodt og Tore Øvrebø (toppidrettssjef og juryleder).

-  Det har vært et begivenhetsrikt idrettsår, med mange flotte, norske prestasjoner. Nominasjonene avspeiler at norske utøvere og lag har gjort seg bemerket i en rekke verdensmesterskap, både sommer og vinter. Med OL 50 dager unna, og Paralympics én måned senere, blir det spennende å se om vinterutøverne våre kan fortsette utviklingen, sier toppidrettssjef og juryleder Tore Øvrebø.

- Det er en inspirerende og kunnskapsrik gruppe som sitter i juryen, og arbeidet med nominasjonene har vært grundig, og har foregått med gode diskusjoner og høy temperatur. Vi har sittet sammen i tre lange møter i november og desember, og avsluttet arbeidet tirsdag. Oppdraget er som å sammenligne epler og pærer i idrettsverden, men like fullt mener vi at vi har kommet frem til verdige nominerte og vinnere, sier jurylederen.

De nominerte er:

(fortsetter under bildet)
unnamed file

Årets kvinnelige utøver:
Marianne Andersen                                                  Orientering
Marit Bjørgen                                                           Langrenn            
Grace Bullen                                                             Bryting
Maiken Caspersen Falla                                           Langrenn
Ada Hegerberg                                                         Fotball 
Johanne Killi                                                            Freeski
Silje Norendal                                                           Snowboard                                     
Kristin Julianne Vollstad                                           Kickboxing

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Årets mannlige utøver:
Filip Ingebrigtsen                                                    Friidrett
Kjetil Jansrud                                                           Alpint
Alexander Kristoff                                                   Sykkel
Håvard  Holmefjord Lorentzen                                Skøyter
Olav Lundanes                                                         Orientering
Sondre Nordstad Moen                                             Friidrett
Martin   Johnsrud Sundby                                        Langrenn
Karsten Warholm                                                      Friidrett

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Årets lag:
Håndballandslaget, menn                          
Håndballandslaget, kvinner                                      
Stafettlaget, langrenn, kvinner                                
Stafettlaget, langrenn, menn                                   
Stafettlaget, orientering, menn                               


Årets gjennombrudd:
Espen Andersen                                                          Kombinert
Susanne Andersen                                                      Sykkel   
Felix Baldauf                                                               Bryting 
Sander  Berge                                                              Fotball 
Johannes Høsflot Klæbo                                              Langrenn
Håvard  Holmefjord Lorentzen                                   Skøyter                       

Årets kvinnelige funksjonshemmede utøver:
Aida Dahlen                                                                   Bordtennis
Trude Raad                                                                     Friidrett
Sarah Louise Rung                                                         Svømming
Birgit Skarstein                                                               Roing/langrenn 

Årets mannlige funksjonshemmede utøver:
Andreas Bjørnstad                                                         Svømming
Eirik Bye                                                                         Langrenn
Nils-Erik Ulset                                                               Skiskyting/langrenn
Adam Ismael Wenham                                                   Svømming              

Årets trener:
Leif Olav Alnes                                                            Friidrett              
Christian Berge                                                            Håndball
Åge Hareide                                                                 Fotball 
Thorir Hergeirsson                                                       Håndball
Roar Hjelmeset                                                             Langrenn
Gjert Ingebrigtsen                                                         Friidrett

(fortsetter under bildet)

unnamed file


Årets navn (folket stemmer):
Marit Bjørgen                                                             Langrenn
Maiken Caspersen Falla                                             Langrenn
Håndballandslaget, herrer                                          Håndball
Filip Ingebrigtsen                                                       Friidrett
Johannes Høsflot Klæbo                                            Langrenn
Alexander Kristoff                                                     Sykkel
Håvard Holmefjord Lorentzen                                   Skøyter
Olav Lundanes                                                           Orientering
Nora Mørk                                                                 Håndball
Martin Johnsrud Sundby                                            Langrenn
Karsten Warholm                                                       Friidrett
Matz Zuccarello                                                         Ishockey


Årets forbilde: Ingen nominerte, juryen velger og begrunner

Årets hederspris: Ingen nominerte, juryen velger og begrunner

Utøvernes pris: Utøverne stemmer på sine egne kandidater

Årets ildsjel: Egen jury