- Målet er at Lundanes skal vinne verdenscupen sammenlagt

13.09.2017 Norges Orienteringsforbund

NM-kongen – Lundanes – i spissen for sterkt norsk lag til verdenscupfinalen i Sveits.

 

Olav Lundanes jager sammenlagtseier i verdenscupen under finalen i Sveits.

 

Etter NM-uka i Halden har Norges Orienteringsforbund, ved landslagssjef Kenneth Buch, tatt ut den norske troppen til verdenscupfinalen i Sveits i månedsskiftet september – oktober.

Og det er med en formsterk NM-konge, Olav Lundanes, i spissen:

- Hovedmålet for verdenscupfinalen med norske øyne er at Olav Lundanes skal vinne verdenscupen sammenlagt, sier landslagssjef Kenneth Buch.

Etter VM-gull på langdistansen og seier på mellomdistansen under verdenscuprunden i Latvia er Lundanes 3. mann i sammendraget når de to konkurransene under finalen i Sveits gjenstår.

Det er Matthias Kyburz som leder verdenscupen sammenlagt foran Martin Regborn, med nevnte Lundanes på delt 3. plass sammen med Daniel Hubmann.

Men Lundanes er ikke det eneste norske håpet i verdenscupsammendraget. Hans to lagkamerater fra VM-gullvinnerne i stafett fra i sommer, Eskil Kinneberg og Magne Dæhli, har også muligheter til å få med seg topplasseringer sammenlagt.

- Vi håper at både Eskil Kinneberg og Magne Dæhli løper seg inn blant de 6 beste sammenlagt, sier landslagssjefen, og fortsetter:

- I tillegg ønsker vi å vise at Norsk Orientering har god bredde i toppen, spesielt med tanke på fremtiden. Det innebærer at vi skal se at flere løpere blander seg inn rundt de 10 beste, samt at vi er med helt fremme på sprintstafetten.

- Vi har et sterkt lag!

 

Program verdenscupfinalen i Sveits:
Fredag 29. september Langdistanse
Lørdag 30. september Mellomdistanse 
Søndag 1. oktober Stafett

Hjemmesiden til arrangementet

Verdenscupen sammenlagt

 

Norges Orienteringsforbund har tatt ut følgende løpere til verdenscupfinalen i Sveits:

Herrer
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg
Olav Lundanes, Paimion Rasti
Håkon Jarvis Westergård, Varegg Fleridrett
Øystein Kvaal Østerbø, IFK Lidingö
Gaute Hallan Steiwer, Lillomarka OL
Jon Aukrust Osmoen, NTNUI
Paul Sirum, Frol IL
Vetle Ruud Bråten, IFK Göteborg

Damer
Marianne Andersen, Kristiansand OK
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Ida Marie Næss Bjørgul, Paimion Rasti
Silje Ekroll Jahren, Sävedalen AIK
Nikoline Ekeberg Schjerve, Bækkelagets SK
Emma Johansson, Fredrikstad SK
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Ingjerd Myhre, IFK Göteborg

 

Sprintstafett:

Norge lag 1
Andrine Benjaminsen
Gaute Hallan Steiwer
Håkon Jarvis Westergård
Ida Marie Næss Bjørgul

Norge kan stille med 3 lag i sprintstafetten.
2. og 3. laget blir tatt ut etter mellomdistansen i Sveits.

 

Reserver herrer:
1. reserve: Eirik Kamstrup Hovin, Halden SK

2. reserve: Thomas Natvig Årstad, Halden SK

Reserver damer:

  1. reserve: Marte Narum, Nydalens SK