- Godt å få løpe i skikkelige trøndermyrer

12.05.2019 Ivar Haugen

Olav Lundanes og Ingeborg Eide norske mestere over ultralangdistanse på Fosen.


Olav Lundanes (t.h.) og bronsevinner Håvard Haga diskuterer veivalg etter løpet.

 

 

- Det var godt å få løpe litt i trøndermyrer, men det var ganske tungt, sa Olav Lundanes etter å ha løpt inn til seier på dagens NM-ultralang på Fosen.

 

Halden-løperen var drøye minuttet foran Audun Heimdal.

 

- Jeg er i bedre slag nå enn forrige helg. Og siden da har jeg også fått en uke med god trening, kommenterte Lundanes som – sammen med dagens sølvvinner – skal løpe verdenscup i Finland i starten av juni:

 

- For min del er neste viktige konkurranse.

 

Dagens vinner i dameklassen – Ingeborg Eide – er bare reserve til den nevnte verdenscuprunden. Men i terrenget på Fosen var det ingen som kunne rå på henne.

 

Seier i går ble fulgt opp av ny seier i dag:

 

- Det var fint, men også teknisk krevende orientering. Løpet mitt var uten noen store feil, og jeg er godt fornøyd, sa hun etter å ha henvist Ingrid Lundanes til 2. plass.

 

Med to seire for Eide av to mulige i helgen, er det lov å glede seg til fortsettelsen – som for henne er NM-sprint om to uker:

 

- Jeg ønsker å løpe bra også der.

 

Har du mål om å komme på pallen?

- Farten min i løypen er god nok til det, og jeg håper å være med å kjempe om en pallplass, sa Byåsen-løperen som altså fikk med seg to seire av to mulige denne helgen.

 

I dag ble det 3. plass – og bronsemedaljer til Håvard Haga og Karen Oline Kolstad.

 

Juniorklassene ble vunnet av Oda Scheele, Vegard Kittilsen, Anine Lome og Kasper Fosser.

(fortsetter under bildet)

DSC_0501 (2)-470.jpg

Ingeborg Eide tar et velfortjent glass saft etter dagens seier.

 

Resultater:

Herrer senior:

1

(136)

Lundanes, Olav

Halden SK

02:12:25

 

 

2

(135)

Heimdal, Audun

NTNUI

02:13:31

+01:06

 

3

(134)

Haga, Håvard

Nydalens SK

02:17:05

+04:40

 

4

(133)

Sølberg, Andreas

IL Leik

02:21:11

+08:46

 

5

(139)

Indgaard, Jo Forseth

Frol IL

02:21:49

+09:24

 

6

(140)

Theisen, Rasmus Rørholt

NTNUI

02:22:28

+10:03

 

7

(138)

Mathisen, Hans Petter

Fredrikstad SK

02:22:46

+10:21

 

8

(115)

Granqvist, Emil

NTNUI

02:23:17

+10:52

 

9

(137)

Wedege, Håvard

Fredrikstad SK

02:23:37

+11:12

 

10

(131)

Østerbø, Øystein Kvaal

Bækkelagets SK

02:25:53

+13:28

 

 

Damer senior:

1

(210)

Eide, Ingeborg

Byåsen IL

01:58:42

 

 

2

(212)

Lundanes, Ingrid

NTNUI

02:02:18

+03:36

 

3

(217)

Kolstad, Karen Oline

NTNUI

02:13:31

+14:49

 

4

(206)

Sandstad, Malin

NTNUI

02:14:53

+16:11

 

5

(213)

Ulvensøen, Anna

NTNUI

02:15:24

+16:42

 

6

(214)

Huber, Marion

Nydalens SK

02:17:55

+19:13

 

7

(211)

Hjermstad, Ragnhild

Fossum IF

02:19:03

+20:21

 

8

(216)

Westli Andersen, Emilie

Løten o-lag

02:19:25

+20:43

 

9

(209)

Granstedt, Elin

NTNUI

02:29:46

+31:04

 

10

(203)

Angell-Petersen, Mari

Freidig

02:30:06

+31:24

 

 

Herrer eldre junior:

1

(318)

Fosser, Kasper

Heming Orientering

01:33:46

 

 

2

(317)

Liland, Lukas

Nydalens SK

01:41:53

+08:07

 

3

(304)

Baklid, Jørgen

Konnerud IL

01:49:25

+15:39

 

4

(302)

Arntzen, Sander

Asker Skiklubb

01:51:03

+17:17

 

5

(316)

Daland, Sebastian

Kristiansand OK

01:52:20

+18:34

 

6

(321)

Hjermstad, Erling

Fossum IF

01:54:42

+20:56

 


Damer eldre junior:

1

(514)

Lome, Anine

Hamar OK

01:30:13

 

 

2

(501)

Strand, Synne

Asker Skiklubb

01:31:17

+01:04

 

3

(512)

Katla, Pernille

Fossum IF

01:32:04

+01:51

 

4

(517)

Vassend, Hanne

Porsgrunn OL

01:37:51

+07:38

 

5

(515)

Bjørlo, Hedda Raadal

Halden SK

01:38:26

+08:13

 

6

(506)

Dyrkorn, Ane

NTNUI

01:38:39

+08:26

 


Herrer yngre junior:

1

(609)

Kittilsen, Vegard

Freidig

01:24:40

 

 

2

(641)

Halden, Halvor Tørnqvist

Nydalens SK

01:25:49

+01:09

 

3

(607)

Kriszat-Løvfald, Kornelius

Nydalens SK

01:26:13

+01:33

 

4

(628)

Tveite, Nils

Ås-NMBU Orientering

01:26:53

+02:13

 

5

(630)

Alstad, Tobias

Frol IL

01:27:02

+02:22

 

6

(622)

Vik, Lars Young

Nydalens SK

01:27:16

+02:36

 

 

Damer yngre junior:

1

(725)

Scheele, Oda

Nydalens SK

01:22:36

 

 

2

(724)

Baklid, Jenny

Konnerud IL

01:22:48

+00:12

 

3

(713)

Liland, Marie

Nydalens SK

01:26:56

+04:20

 

4

(707)

Aasheim, Janne Tjørhom

Ganddal IL

01:27:50

+05:14

 

5

(726)

Haugskott, Frida

OL Trollelg

01:28:54

+06:18

 

6

(719)

Strand, Tale

Kongsberg OL

01:30:00

+07:24