Følg ski-o VM live!

19.03.2019 Norges Orienteringsforbund

Junior-VM og VM i skiorientering i Piteå fra onsdag til søndag.


 

2019_VM-ski-o-logo.JPG

 

Norge stiller med sterke lag når det onsdag er klart for VM og junior-VM i skiorientering i svenske Pietå.

 

Lars Moholdt var forgrunnsfigur under EM tidligere i vinter, og med 3 gull og 1 sølv ble han den ubestridte EM-kongen.

 

Godt å ta med seg inn mot sesongens hovedmål – VM – som innledes med langdistanse onsdag 20. mars og fortsetter til søndag.

 

Det er konkurranser hver dag, med unntak av fredag.

 

Parallelt med senior-VM arrangeres også junior-VM, hvor Norge også har et solid lag.

 

Her må en regne fjorårets juniorverdensmester – Jørgen Baklid – som «kaptein i laget» og mannen som får det største medaljeansvaret på sine skuldre, men Norge har også andre sterke juniorløpere som ønsker å vise seg frem.

 

VM-programmet:

Onsdag 20. mars: Langdistanse
Torsdag 21. mars: Sprint
Lørdag 23. mars: Mellomdistanse (fellesstart)
Søndag 24. mars: Stafett

 

Du kan følge konkurransene live via linken nedenfor:

 

Live ski-o VM og junior-VM

 

Hjemmesiden til arrangementet

 

Norges lag i ski-o VM:

 

Herrer:
Audun Heimdal, Konnerud IL-Langdistanse
Bjørnar Kvåle, Hadeland OL-Langdistanse, sprint
Jørgen Madslien, NTNUI-Sprint, mellomdistanse
Lars Hol Moholdt, Wing OK-Langdistanse, sprint, mellomdistanse
Øyvind Wiggen, Byåsen IL-Langdistanse, sprint

Damer:
Evine Westli Andersen, Løten OL- Alle distanser
Tilla Farnes Hennum, Lierbygda OL-Alle distanser
Anna Ulvensøen, NTNUI- Alle distanser

 

Endelig fordeling av hvem som går stafett og mellomdistanse for herrer, vil bli bestemt under mesterskapet.

Hver nasjon kan stille med 4 løpere av hvert kjønn på hver distanse,

 

Norges lag junior-VM i skiorientering:

Jenter:
Jenny Baklid, Konnerud IL
Marlin Haavengen, Kongsberg OL
Kristine Kravdal, Gjø-Vard OL
Ane Sofie Krogh, Oppsal Orientering
Oda Scheele, Nydalens SK  
Synne Strand, Lierbygda OL

Hjemmeværende reserve:
Anna Øvsthus Gravir, Asker Skiklubb

Gutter:
Henrik Fredriksen Aas, Asker Skiklubb
Jørgen Baklid, Konnerud IL
Eskil Frøisland, Vang OL
Aslak Heimdal, Konnerud IL
Isak Jonsson, Nydalens SK
Styrk Hundseid Kamsvåg, Konnerud IL

Hjemmeværende reserve:
Per Clemet Wisløff, Asker Skiklubb